Z EKOLOGIĄ NA TY - WODA

7 marca 2023

W dniu 03.03.2023 r dzieci z grupy III- Psiaki i dzieci z grupy VI- Żabki wzięły udział w kolejnym zadaniu z Projektu Edukacyjnego-"Z ekologią na Ty". Tematem zajęcia była "Woda źródłem życia". Głównym celem zajęć było uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Kształtowanie umiejętności racjonalnego wykorzystania wody. Dzieci określały właściwości wody, wyciągały wnioski na podstawie przeprowadzonych doświadczeń, rozwiązywały proste zadania, tworzyły muzykę wodną, aktywnie pracowały na zajęciach plastycznych, pracowały z globusem. Troska o wodę to jednocześnie troska o przyszłość i życie całego globu. Ze względu na rolę, jaką pełni w naszym życiu woda musimy oszczędnie nią gospodarować i dbać  o poprawę jej stanu. Na zakończenie dzieci otrzymały medale "Przyjaciela wody".