Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Nasze przedszkole brało udział w akcji "Ile waży Święty Mikołaj". Przedszkolaki zbierały bilon, który został zważony i wysłany do Lublina gdzie wspomoże Fundację "Szczęśliwe dzieciństwo"- Naszym przedszkolakom udało się zebrać kwotę 255zł i 85 gr. Wszystkim serdecznie dziękujemy!! 

Natomiast Misiaki odwiedziły 30.01.2023r pensjonariuszy Domu Seniora - "Jesień na Letniej" w Jaworznie. Starszaki zaprezentowały program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były śpiewy i tańce oraz Jasełka przedstawione przez mieszkańców Domu Seniora. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów i tańców. Przedszkolaki wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Obiecaliśmy, że jeszcze tam wrócimy.

**********************************************************************************************************

 

W lutym odbył się konkurs plastyczny "Kartka dla seniora". Przedszkolaki z rodzicami czy rodzeństwem przygotowywały kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zostały wręczone seniorom z Domu Opieki "Jesień na letniej". Uczyniliście wielką radość zapomnianym i samotnym Babciom i Dziadkom. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i kreatywności.

***************************************************************************************************************************************  

 

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.  Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. W środę 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

 

***************************************************************************************************************

Dzieci z grup Motylków, Pszczółek i Misiaków wzięły udział w konkursie piosenki patriotycznej w klubie Niko organizowanym przez PM nr 18 Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jak długo na Wawelu” - jako zespół MPM, za którą otrzymały wyróżnienie. Jury przyznało tez I miejsce  dzieciom z grupy Misiaków za piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom za piękne występy. 

***************************************************************************************************************** 

 

Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych oraz rodziny z dziećmi w wieku 3-9 do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Podziel się historią", który jest realizowany w ramach zadania publicznego "Niepodległość na 104" finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o historii Polski, symbolach narodowych i ważnych postaciach. Szczegółowe informacje o konkursie:https://niepodlegla104.pl/o-konkursie/ 

*************************************************************************************************************************************

Dziś tj 23 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na "Okładkę do ulubionej książki". Jury miało nie lada problem bowiem wszystkie prace były piękne i dzieciaki z rodzicami włożyli ogrom pracy. Po ciężkich dyskusjach wyłoniono trzy I miejsca Gabrysia Polak, Seweryn Kuś, Szymon Bochnak -  pozostali uczestnicy otrzymli wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach.

  

*************************************************************************************************************************** 

 

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Dzieci nauczyły się jak poprawnie wydmuchać nos i prawidłowo umyć rączki. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak dbać o zdrowie.

 

*****************************************************************************************************************************************

 

14 pażdziernika przedszkolaki  gościły u siebie Panią policjantkę wraz ze Sznupkiem, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjanta. Funkcjonariuszka pokazała nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania Komendzie Miejskiej w Jaworznie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

 

************************************************************************************************************************************* 

 

 


 

**********************************************************************************************  

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Przedszkola życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

 

******************************************************************************************************

 WAŻNY KOMUNIKAT!!!!!!! 

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z dokumentami i wytycznymi dotyczącymi "Profilaktyki Chorób zakaźnych"

https://pm27.jaworzno.edu.pl/p,195,profilaktyka-chorob-zakaznych 

 

 **********************************************************************

 

 

W ramach jaworznickiego programu prewencyjnego "Tarcza", ruszyła kolejna akcja skierowana do jaworznian - Akademia Bezpieczeństwa. Z warsztatów, prelekcji dot. bezpiecznych zachowań skorzystały nasze przedszkolaki, grupa Misiaków i Pszczółek. Przedszkolaki odwiedziły halę sportową w centrum miasta, aby od przedstawicieli różnych instytucji, dowiedzieć się jakie są zasady zachowania na drodze, w autobusie, na ulicy lub w parku. Co należy robić, kiedy widzimy osobę poszkodowaną, gdzie zatelefonować, jak zatamować krew, a jak zabezpieczyć złamaną rękę. Dzieci powitał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Jacek Sowa, który zadał najmłodszym kilka pytań.

 

************************************************************************

 

Obchody Dnia Ziemi nasze przedszkolaki świętowały sadząc swoje drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Dzień Drzewa jest wspaniałą okazją do sadzenia nowych drzew, które przyczyniają się do produkcji tlenu. Pamiętajmy, jedno drzewko produkuje tlen dla 10 osób.

 

*******************************************************************

Szanowni Państwo, w związku z licznymi

przypadkami dotyczącymi zbyt szybkiej jazdy pod

przedszkolem, prosimy, aby podczas przywożenia

i odbierania dzieci z placówki zachować

szczególną ostrożność.

RODZICU ZWOLNIJ!!!

 ******************************************************************

 

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

5 września 2022r (poniedziałek)

Godz. 15.30 

Grupa II  „Pszczółki”

Grupa IV  „Misiaki”

Grupa V „Kociaki”

 

Godz. 16.00

Grupa I  „Motylki”

Grupa III  „Psiaki”

Grupa VI  „Żabki”

Ze względów organizacyjnych obecność na zebraniu

Rodziców/opiekunów prawnych dziecka  jest obowiązkowa.

 


***************************************************************
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny.

 

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.00 - 16.30;

Dzieci należy przyprowadzić do przedszkola najpóźniej do godziny 8.45;

Do przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe

(bez kataru, kaszlu, wysypki, biegunki i innych objawów chorobowych);

 

Dzieci odbiera się z przedszkola w godzinach:

12.20 - 13.30 (dzieci zapisane na 2 posiłki - śniadanie, obiad)

         14.20 - 16.30 (dzieci zapisane na 3 posiłki - śniadanie, obiad, podwieczorek).

Jeżeli dziecko ma alergię wziewną lub pokarmową prosimy

o dostarczenie do przedszkola zaświadczenia od lekarza specjalisty.

Wyprawka Przedszkolaka

wygodne pantofle, które dziecko samo włoży  najlepiej na rzepy,

koszulki bawełniane  gdyby dziecko się polało,

majtusie, spodenki, skarpetki, chusteczki suche i mokre.

 

 ***************************************************************

 

Ważny komunikat dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną w roku 2022/2023.

Prosimy pamiętać o dostarczeniu do sekretariatu przedszkola w pierwszych dniach września Jaworznickej Karty Miejskiej, którą dokonujemy rejestracji pobytu dziecka w placówce (wejście i wyjście).


 
 
 
  
 
STRAŻACKI PIKNIK
 
 
 

W związku z obchodami 30- lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej Komendant Miejski

Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie zaprasza na „Dzień Otwarty”

Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, który odbędzie się

w dniu 26 czerwca br. w godzinach 1000 do 1500 na terenie KM PSP

Jaworzno (ul. Krakowska 22).

Wszyscy,którzy odwiedzą tutejszą jednostkę będą mogli zapoznać się z pojazdami

i sprzętem pożarniczymorazcharakterystyką pracy strażaka.

Serdecznie Zapraszamy!!!


 
 

 

 

Wyniki Konkursu

Miło nam poinformować, że konkurs piosenki  organizowany  w ramach

„V Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej”

 został rozstrzygnięty.

Jury z przyjemnością wysłuchało wszystkich piosenek wykonanych przez dzieci.

Jesteście  zdolnymi i muzykalnymi przedszkolakami.

Mamy nadzieję, że dalej będziecie rozwijać swoje muzyczne zdolności.

Po długich naradach jury konkursowe wyłoniło zwycięzców.

I Miejsce

Małgorzata Goldammer

  Przedszkole Miejskie nr 1 w Jaworznie,

Jagoda Marszałek

Przedszkole nr 33 im. Majki Jeżowskiej w Zabrzu.

 

II Miejsce

Karolina Siwica

Przedszkole Miejskie nr 18 w Jaworznie,

Szymon Wasilewski

Przedszkole nr 33 im. Majki Jeżowskiej w Zabrzu.

 

III Miejsce

Emilia Ciupek

Przedszkole Miejskie nr 18 w Jaworznie.

 

Wyróżnienie

Jakub Marunowski

Przedszkole Miejskie nr 12 Integracyjne w Jaworznie

 

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom składamy gratulacje.

 

Po odbiór dyplomów oraz nagród zapraszamy do PM nr 27  po 27 czerwca 2022r.

  Nagrody do Przedszkola w Zabrzu wyślemy pocztą.

 

 

     W ramach współpracy ze środowiskiem, poznawania historii i tradycji najbliższej okolicy w naszym przedszkolu zawitał zespół "Jelenianki". Panie wystąpiły w pięknych strojach krakowskich oraz zaprezentowały piosenki ludowe, które porwały dzieci do oklasków i śpiewu. Dziękujemy za odwiedziny!

 


 Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna zaprasza Rodziców na Prelekcję "Tablet, smartfon, TV- wróg czy sprzymierzeniec?"

 


 

      Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom, które wzięły udział w konkursie "Kartka Wielkanocna". Kartki z życzeniami od naszych przedszkolaków zostały przekazane pensjonariuszom Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie. 

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

 pełnych wiary, nadziei i miłości.

 Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań

w gronie rodziny i wśród przyjaciół

 oraz wesołego “Alleluja”

 życzy wszystkim wychowankom i Rodzicom

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne  i Pracownicy PM 27


 Szanowni Państwo, w związku z licznymi

przypadkami dotyczącymi zbyt szybkiej jazdy pod

przedszkolem, prosimy, aby podczas przywożenia

i odbierania dzieci z placówki zachować

szczególną ostrożność.

RODZICU ZWOLNIJ!!!

 


 

Kochani Rodzice! 

 

Nasze przedszkole jednoczy się z Ukrainą dlatego włącza się w akcję

„Dzieci – dzieciom”.

która stanowi integralną część pikniku

 

„Śląsk dla Ukrainy, łączy nas coś więcej niż barwy

 

organizowanego przez Województwo  śląskie 

pod honorowym patronatem

Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

 

            Ogłaszamy !

    

Zbiórkę nowych pluszaków, misiów, przytulanek które prosimy

przynosić do czwartku tj: 10.03.2022r 

i przekazywać nauczycielom grup.

 

Ta solidarność dziecięca ma na celu pobudzić u naszych dzieci

   wrażliwość na krzywdę ludzką, empatię której  w dorosłym

życiu nie może zabraknąć,  a dla dzieci z Ukrainy podarowany

pluszak będzie dawał choć znikome ale jednak poczucie

posiadania czegoś własnego.

 

 


 

Jaworzno pomaga Ukrainie

Rusza Miejski Punkt Koordynacji

Zbiórek i Pomocy dla Ukrainy.

 

Hala MCKiS w Osiedlu Stałym przy ul. Inwalidów Wojennych 18 będzie miejscem,  do którego mieszkańcy mogą od 1 marca br. przynosić dary dla uchodźców  z Ukrainy. Potrzebne rzeczy i żywność będzie można przekazywać codziennie  (od poniedziałku do niedzieli) w godz. od 8.00 do 20.00.

Pamiętajmy, że tylko skoordynowana przez służby miejskie, akcja pomocy może dotrzeć na Ukrainę.

 Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt  z Powiatowym Centrum  Zarządzania   kryzysowego w  Jaworznie  pod  całodobowym  numerem  telefonu:  32 618 18 90  lub mailowo na adres: pczk@um.jaworzno.pl.

Pracownicy PCZK będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach.

 

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową Miasta Jaworzna  https://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/7060/jaworzno_pomaga_ukrainie_rusza_miejski_punkt_koordynacji_zbiorek_i_pomocy_dla_ukrainy.html

 


 

Ogłoszenie

 

Na podstawie § 18 ust. 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1604) w związku z § 1 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r., poz 824 z późn. zm), informujemy  rodziców iż przedszkole uzyskało zgodę na zawieszenie zajęć stacjonarnych w całym przedszkolu w dniach od 24.01 – 28.01.2022r i przejście przedszkola w tryb nauki zdalnej.

 Kwarantanna obejmuje

 Grupa I „Motylki” – od 18.01 – 27.01.2022r. (dzieci obecne w przedszkolu w dniu 17.01.2022r)

Grupa II „Pszczółki” – od 21.01 – 30.01.2022r. (dzieci obecne w przedszkolu w dniu 20.01.2022r)

Grupa V „Kociaki” – od 21.01 – 30.01.2022r. (dzieci obecne w przedszkolu w dniu 20.01.2022r)

Grupa I „Żabki” – od 20.01 – 29.01.2022r. (dzieci obecne w przedszkolu w dniu 19.01.2022r)

  W razie wątpliwości prosimy o kontakt z dyrektorem lub nauczycielami grup.

  

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na

BAL KARNAWAŁOWY,

który odbędzie się w naszym przedszkolu 3 lutego 2022 tj. (czwartek) w godz.: 9.30 - 11.00

Będzie muzyka, tańce, konkursy, zabawy, serpentyny, baloniki .....

Zapraszamy na wspaniałą zabawę!

Mile widziane przebrania u wszystkich dzieci, oczywiście bez dodatkowych rekwizytów stwarzających zagrożenie.


 

Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie

Z okazji Państwa święta

składamy najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia 

wypełnionych radością i życzliwością.

Życzymy, aby każdego dnia omijały Was

zmartwienia, troski i choroby,

aby zdobyte doświadczenie i mądrość życiowa służyły innym.

 

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy a przede wszystkim nasze przedszkolaki - Państwa wnuczęta.Drodzy Rodzice,

informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Jaworzna

składanie potwierdzeń o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego

w roku szkolnym 2022/2023 będzie miało miejsce w dniach: 

24 stycznia 2022 r. - 30 stycznia 2022 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola
 
(dzieci nieuczęszczających dotąd do naszego przedszkola) będzie się odbywało w dniach  

31stycznia 2022 r. - 11 lutego 2022 r.

 
za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej:

https://nabordoprzedszkola.pl/jaworzno 

 

ED-0050-442-2021 rekrutacja PM-27.odt 

 


 

     20 grudnia w naszej placówce został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczny pt "Piosenki Majki Jeżowskiej w oczach dziecka", którego zorganizowaniem zajęły się koleżanki R. Flak i I. Herman. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Do naszego Przedszkola wpłynęło wiele ciekawych i pięknie wykonanych prac. Autorzy wszystkich prac zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Natomiast czołowe miejsca zajęli:
I miejsce Martynka Drabina - PM nr 9 w Jaworznie
II miejsce - grupa Motylki- oddział przedszkolny przy SP 7 w Jaworznie
               - Jakub Skoczyński- MP nr 66 w Katowicach
III miejsce Emilka Dudek PM 1 w Jaworznie
 
Wszystkim autorom i opiekunom serdecznie gratulujemy.

 

     Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzymy, by św. Mikołaj
przyniósł Wam i nam wszystkim
najpiękniejszy prezent - dużo miłości!|
Życzymy wszystkim Dzieciom
i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
Wesołych Świąt !

 


 

 Nasze przedszkole bierze udział w bożonarodzeniowej akji Fundacji Małych Stópek "Paczuszka Dla Maluszka" której symbolem jest specjalna "paczuszkowa" bombka. Jak wziąć udział w paczuszce?

Wesprzyj Paczkę

Możesz złożyć darowiznę wpisując w przelewie tytuł „PACZUSZKA”. Przekazane przez Ciebie środki pomogą Fundacji przygotować wyprawki dla potrzebujących maleństw i ich mam.

Weź Bombkę

Możesz wziąć bombkę z choinki i w zamian za nią przynieść paczuszkę

Zrób Paczuszkę

Możesz przygotować swoją własną paczuszkę i przesłać ją bezpośrednio na adres siedziby Fundacji Małych Stópek,

a my w Twoim imieniu przekażemy ją najbardziej potrzebującym podopiecznym.

W INICJATYWĘ MOŻNA WŁĄCZYĆ SIĘ

Przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła

i zostawiając ją pod choinką, która bierze udział w akcji. W Twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom.

Przesyłając na konto Fundacji darowiznę, która pozwoli sporządzić nam paczuszkę dla jednego maluszka.


 

  

Zespół "Kociaki" i "Żabki” otrzymały nagrody za zajęcie III i II miejsca w konkursie miejskim w Piosence Turystycznej i Ekologicznej. Nagrody w przedszkolu wręczyli przedstawiciele MCKiS Jaworzno i Telewizji Jaworzno. Wykonano pamiątkowe zdjęcia i przeprowadzono krótki wywiad z dziećmi. Zespoły otrzymały puchary, dyplomy i bony podarunkowe. Gratulacje dla wszystkich dzieci!

 

   Nasze przedszkole bierze udział w 2 edycji ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”. W przedszkolu został umieszczony pojemnik na zużyte tusze do drukarek komputerowych, do którego dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców.
Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek-tzw. kartridży. Zbieramy tylko tusze atramentowe, nie zbieramy laserowych tonerów.
Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanego kartonu, znajdującego  się  w holu przy wejściu do przedszkola. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla bezdomnych zwierząt. Zadbajmy o mieszkańców  schronisk! Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek!
Nad całą akcją czuwa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Więcej informacji o akcji na stronie www.tuszdopaki.pl.


 

W dniu 14.10.2021 r ( czwartek ) odbył się miejski konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej organizowany przez MCKiS w Jaworznie w Domu Kultury Jaworzno - Szczakowa, w którym zaprezentowało się 26 podmiotów ( w tym zespołów i solistów). 

Pliki do pobrania