Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

JAK SPĘDZAĆ CZAS WOLNY Z DZIECKIEM

Nie od dziś wiadomo, że wspólnie spędzony czas to chyba najlepszy prezent, jaki rodzice mogą dać swoim dzieciom, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy jesteśmy tak bardzo zapracowani i nie zawsze mamy choćby chwilę na krótką rozmowę z dzieckiem. Dlatego w weekend, wakacje czy wolne popołudnie warto wyłączyć komputer, wyciszyć telefon i spędzić czas z dzieckiem. Ba, ale jak? Można oczywiście zabrać malucha na spacer czy na rower albo wykorzystać jedną ze znanych nam z dzieciństwa zabaw, takich jak gra w pikę, berka czy klasy. Można jednak zrobić coś innego, bo w dzisiejszych czasach możliwości spędzania czasu z pociechami są znacznie większe. Jak zorganizować czas wolny, żeby zarówno dla ciebie, jak i dla twoich dzieci był on niezapomniany?

Nowoczesne atrakcje dla nowoczesnych rodzin

Żeby spędzić czas z rodziną wcale nie trzeba od razu brać dodatkowego dnia wolnego ani daleko wyjeżdżać. Wystarczy poszperać chwilę w Internecie, by w miejskiej dżungli znaleźć ciekawą ofertę dla siebie i malucha. Możecie wybrać się razem do kina na film familijny albo do teatru. Również wiele muzeów i galerii przygotowuje specjalne wystawy dla rodzin z dziećmi. To nie tylko ciekawy sposób na spędzenie razem popołudnia czy weekendu, lecz także na zapoznanie malucha z życiem kulturalnym. Rozrywka to jednak nie tylko kino czy teatr, to także parki rozrywki, aquaparki, a także gry i zabawy takie jak kręgle czy gokarty. Dzień spędzony w jednym z tych miejsc na pewno będziecie długo wspominać. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, wybierzcie się na ściankę wspinaczkową, tenisa czy konie. To dobra okazja, żeby maluch spróbował różnych sportów i wybrał dyscyplinę, którą chciałby uprawiać. Może twoje dziecko to następca Hołowczyca albo Małysza?

Jeśli wolicie bardziej intelektualne rozrywki, dobrym pomysłem będzie zapisanie się na specjalny kurs językowy dla rodziców i maluchów. Takie zajęcia nie mają nic wspólnego z tradycyjnym siedzeniem w ławce i powtarzaniem słówek. W całości opierają się na zabawie i angażują wszystkie zmysły. Dla brzdąca to świetny sposób na załapanie podstaw języka oraz doskonała zabawa, dla ciebie – okazja do wspólnego spędzenia czasu i obserwowania, jak brzdąc zdobywa nowe umiejętności. Jeśli chcesz użyć malucha przez zabawę, możesz to robić, nie wychodząc z domu. Na rynku jest dostępnych wiele zabawek edukacyjnych, które pomogą twojemu dziecku  poznać litery, cyfry czy obcojęzyczne słowa, a do tego wspomogą rozwój motoryczny, intelektualny i emocjonalny.

W weekend albo wakacje warto wybrać się gdzieś dalej. Poszukaj ciekawych miejsc w swojej okolicy lub nieco dalej, spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy i dobry humor i wyruszcie na wycieczkę. Taki rodzinny wypad pozwoli wam nie tylko oderwać się od codzienności, lecz także wzmocni więź między wami.