Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Zabawa karnawałowa to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie.  Prowadzące zabawę Księżniczki urozmaicały tańce ciekawymi  konkursami, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

 Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

  Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. 

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.

 Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z całego przedszkola brały udział w warsztatch plastycznych podczas których same wykonywały swojego pluszaka. Dzieci miały wiele radości podczas wykonywania pracy a efekt końcowoy wywołał wiele uśmiechu.

  Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola pana  górnika, pracującego w Kopalni ZG "Sobieski". Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna.

  Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w barwach narodowych i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. 

 W dniu 05.10.2023 r. odbyło się w naszej grupie zajęcie na temat "Segregacji odpadów" przeprowadzone przez Pana Dominika Matusiak z MZNK w Jaworznie. Dzieci rozmawiały o pojemnikach na segregację odpadów, oglądały bajkę" Drwale z Jaworzna", poznały zgniatarkę do butelek plastikowych oraz otrzymały w prezencie plecaki do pokolorowania pisakami do tkanin i smycze do kluczy. Bardzo dziękujemy!

 Dnia 25.09.2023 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w tegorocznej akcji ,, Sprzątanie Świata’’. Akcja ma na celu rozbudzić świadomość ekologiczną, zachęcić do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Dzieci z poszczególnych grup wyposażone w rękawice i worki, z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci, ucząc się ich segregowania.