Jesteś tutaj: Start / Gr. VI Żabki / Aktualności

Co słychać w grupie "Żabek" 2021 2022

W dniu 14.10.2021 r ( czwartek ) odbył się miejski Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej organizowany przez MCKiS w Jaworznie w Domu Kultury Jaworzno - Szczakowa, w którym zaprezentowało się 26 podmiotów ( w tym zespołów i solistów) . Zespół "ŻABKI" w składzie : Alicja Sacha, Zosia Pawlik, Zosia Gaj, Emilka Tomaszewska; Judytka Lelek, Szymon Rauszer zaśpiewał piosenkę pt. "Wędruj z nami"- opiekun zespołu- Bogusława Helbin. Zespół "ŻABKI" zajął II miejsce. Gratulacje dla dzieci. Brawo!    Dziękuję Rodzicom - mamusi Zosi P. i tatusiowi Ali S. za wykonanie zdjęć i nagrań.

W dniu 30.09. 2021r ( czwartek) odbyła się wycieczka do Muzeum miasta Jaworzno. W programie było zwiedzanie ekspozycji muzealnej wraz z przewodnikami. Poznanie kultury, zwyczajów, strojów ludowych, różnych przedmiotów codziennego użytku dawnych mieszkańców Jaworzna mieszkających w ubogich chatach i bogatych domach. Ponadto dzieci mogły zobaczyć ekspozycję, która przedstawiała kopalnię , narzędzia pracy górników, stroje górnicze.

W dniu 29.09. 2021 r ( środa ) odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie dzieci z Policjantami z Komendy Miejskiej w Jaworznie- Policjantką Anną Tyma i dzielnicowym Mateuszem Ślusarczykiem. W spotkaniu z przedszkolakami uczestniczyła również maskotka - Sznupek. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i dorosłych i odpowiednie zachowanie się na drodze, w samochodzie, na chodniku, znajomość znaków drogowych oraz odpowiednie zachowanie się dzieci w sytuacji zagrożenia oraz przypomnienie numerów alarmowych. ŻABKI zaśpiewały piosenkę dla przybyłych gości o "Kolorowych znakach drogowych". Dziękujemy Rodzicom Policjantom z Komendy Miejskiej w Jaworznie - Panu Sebastianowi Ćwiląg z grupy Kociaków i Panu Maciejowi Sajdak z grupy Żabek za zorganizowanie spotkania.

W dniu 25.09.2021 r ( sobota ) o godz. 15.00. na Plantach obok Galeny w Jaworznie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora organizowana przez MCKiS w Jaworznie. Przedszkolaki z naszego Przedszkola z grupy Żabek i Kociaków: Zosia G., Zosia P., Alicja S., Emilka T., Oliwia R., Adela J., Ala R., Martyna Ć.; Jaś G. i Szymon R. wystąpiły podczas uroczystości z programem i strojami przygotowanymi przez nauczyciela Bogusławę Helbin. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę "Urodziny Jaworzna", która zajęła II miejsce w konkursie miejskim pt" 120- lecie urodzin Jaworzna"; tekst piosenki napisała Bogusława Helbin. Następnie dzieci recytowały wiersz dla seniorów z życzeniami; zaśpiewały i zatańczyły z rekwizytami: kwiatami, instrumentami, chustkami do piosenek: "Babcia i dziadek tańczą walczyka"; "Cza- cza dla babci i dziadka"; zatańczyły taniec w parach Rock and roll; zatańczyły układ taneczny z pomponami do utworu- "Balla balla"- F. Napoli. Brawo dla dzieci!

11 października 2021