Jesteś tutaj: Start / Gr. VI Żabki / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Droga Babciu i Dziadku, z okazji Waszego święta życzymy Wam -100 lat, dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości, młodzieńczej energii i pociechy z wnuków oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość. Dziękujemy Wam za troskę, ciepło i miłość.   PRZEDSZKOLAKI z grupy ŻABEK. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA BABĆ I DZIADKÓW ŻYCZĄ WYCHOWAWCY GRUPY.

 " Przyjaciele z zielonej polany" - teatrzyk Skrzat

 Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła i miłości oraz samych dobrych dni W Nowym Roku 2023  życzą PRZEDSZKOLAKI , RODZICE I WYCHOWAWCY Z GRUPY ŻABEK

 W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki piekły mufinki korzenne. Zajęia zorganizowane przez "Krainę warsztatów". Dzieci poprzez zabawę mogły zdobywać umiejętności przydatne w codziennym życiu. 

  " Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską.

 W środę 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. 

 Jak wiadomo górnicy mają swoje święto 4 grudnia. Z tej okazji nasze przedszkolaki gościły w przedszkolu prawdziwego górnika. Nasz gość opowiadał dzieciom jak wygląda jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy oraz zaprezentował galowy strój górniczy. Na koniec obdarował wszystkich słodkim prezentem. Przedszkolaki w ramach podziękowania za wizytę, wręczył górnikówi świąteczny upominek. Bardzo dziękuję za wyjątkowe odwiedziny! :)

  W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. 

  Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. 

 25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Pluszowy Miś grał w naszym przedszkolu rolę główną. Każde z dzieci przyniosło ze sobą swojegoulubionego pluszaka.

 Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień - Tego dnia przede wszystkim uśmiechaj się do ludzi! Bądź także uprzejmy i dobry dla napotkanych na ulicy czy w pracy osób. Zrób coś miłego, tak jak my!

 "Muzyczne podróże po Krakowie" - kolejne przedstawienie aktorów teatru "Skrzat".

 Spotkanie z Panią Policjantką

Spektakl "Ach ta Pipi" w Domu Kultury w Jaworznie

Dzień Niepodległości

W ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci przygotowywały same pyszne i zdrowe kanapki. Poznały zasady zdrowego odżywiania i konieczności codziennego spożywania śniadania. Było smacznie i wesoło.

Zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską - dziś z Panią Gamą poznaliśmy waltornię.

Wykonanie kolejnego zadania z modułu 2 projektu "Z Ekologią na Ty"- Przyroda wokół nas.  Tworzymy ścieżkę sensoryczną z darów jesieni. Własne zadanie zgodne z tematyką.

 Dziś tj 20 października zawitali do nas aktorzy z teatru Skrzat w Krakowie z przedstawieniem "Cztery mile za piec".

Wyjście do Biblioteki Miejskiej - poznajemy zawód bibliotekarza.

Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom przedszkola Żabki życzą dużo uśmiechu.

Wycieczka do PKM-u w Jaworznie.

 Dziś podczas zajęć z muzykami z Filhharmoni Śląskiej w Katowicach poznaliśmy pierwszy instrument muzyczny- trąbka.

Obchody Dnia Ziemi świętowaliśmy na ogrodzie sadząc drzewka.

Jak się zdrowo odżywiać" Dziś poznaliśmy piramidę żywienia.

"Jesienne mandale" - realizacja kolejnego zadania programu "Z ekologią na TY"

 Robimy pyszne i zdrowi soki warzywno - owocowe. 

 Dzień Chłopaka - samych radosnych dni Panowie

Zajęcia po angielsku z misiem Teddy Eddie.

"Z Ekologią na Ty"  - zrealizowaliśmy pierwsze zadanie - Eko Kodeks.

Dzień Przedszkolaka

W dniu 22 września zawitał do nas teatrzyk "Skrzat" z Krakowa z przedstawieniem "Między nami krasnalami"