Jesteś tutaj: Start / Gr.I Motylki / Aktualności

" Przyjaciele z zielonej polany" - tetrzyk Skrzat.

" Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską.

W środę 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze.

01 grudnia  przedszkole odwiedził górnik który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy.  Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z gościem ile guzików posiada jego mundur galowy.

Dzieci z grup Motylków, Pszczółek i Misiaków wzięły udział w konkursie piosenki patriotycznej w klubie Niko organizowanym przez PM nr 18 Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jak długo na Wawelu” - jako zespół MPM, za którą otrzymały wyróżnienie. Jury przyznało tez I miejsce  dzieciom z grupy Misiaków za piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom za piękne występy.

25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Pluszowy Miś grał w naszym przedszkolu rolę główną. Każde z dzieci przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Spotkanie z Panią policjanktką

Zajęcia edukacyno - muzyczne z Filharmonią Śląską - dziś z Panią Gamą poznaliśmy waltornię.

Grupa Motylków bierze udział w ogólnopolskim Programie edukacyjnym "Europa i Ja". Dzis poznaliśmy pierwszy kraj - Czechy.

Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom przedszkola Motylki życzą dużo uśmiechu.

Obchody Dnia Drzewa świętowaliśmy sadząc drzewka w naszym ogrodzie.

Wielkie Sprzątanie świata - dziś wybraliśmy na sprzątanie naszego pięknego ogrodu.

Dzień Chłopaka - Panowie życzymy uśmiechu na co dzień.

Dziś tj 29.09 odbyły się wspólne tańce i zabawy po angielsku z misiem Teddy Eddie.