Jesteś tutaj: Start / Gr.V "KOCIAKI" / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Dnia 25.09.2023 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w tegorocznej akcji ,, Sprzątanie Świata’’. Akcja ma na celu rozbudzić świadomość ekologiczną, zachęcić do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Dzieci z poszczególnych grup wyposażone w rękawice i worki, z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci, ucząc się ich segregowania. 

 Zajęcia z panem Dominikiem z MZNK w Jaworznie zawsze są dla dzieciaków dużą dawką wiedzy i zabawy. Dzieciaki przyswajały sobie i utrwalały już zdobytą wiedzę nt segregacji śmieci. 

 W tak ważnym dniu – aby być świadkami niezwykłego wydarzenia – do przedszkola przybyli zaproszeni rodzice i Pani dyrektor.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale. Po gromkich brawach przystąpiliśmy do uroczystości ślubowania. Tekst ślubowania uroczyście odczytała Pani dyrektor, a dzieci z powagą ślubowały. 

 W ramach jaworznickiego programu prewencyjnego "Tarcza", ruszyła kolejna akcja skierowana do jaworznian - Akademia Bezpieczeństwa. Z warsztatów, prelekcji dot. bezpiecznych zachowań będą mogły skorzystać i nasze przedszkolaki - starszaki. Przedszkolaki odwiedziły halę sportową w centrum miasta, aby od przedstawicieli różnych instytucji, dowiedzieć się jakie są zasady zachowania na drodze, w autobusie, na ulicy lub w parku. 

 Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w barwach narodowych i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

 15 listopada dzieci z grupy Kociaków i Psiaków wybrały się na wycieczkę do Muzeum chleba w Radzionkowie. Misją Muzeum jest łączenie pokoleń oraz kultywowanie i uczenie szacunku do chleba oraz związanych z nim polskich tradycji.

 Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola pana  górnika, pracującego w Kopalni ZG "Sobieski". Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna.

 Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z całego przedszkola brały udział w warsztatch plastycznych podczas których same wykonywały swojego pluszaka. Dzieci miały wiele radości podczas wykonywania pracy a efekt końcowoy wywołał wiele uśmiechu.

 Miło nam ogłosić, że grupa Kociaki zdobyła II miejsce w miejskim konkursie Piosenki Patriotycznej.

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.

 Spotkanie w Bibliotece Miejskiej z autorą wierszy dla dzieci, panią Urszulą Kępka.