Jesteś tutaj: Start / Gr.V Kociaki / Aktualności

" Przyjaciele z zielonej polany" - teatrzyk Skrzat

W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki piekły mufinki korzenne. Zajęia zorganizowane przez "Krainę warsztatów". Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję.

" Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską.

Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

01.12. br. miało miejsce niecodzienne spotkanie. Tego dnia gościliśmy górnika, który zawitał do nas, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat wykonywanej przez niego ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Nasz gość wprowadził w wielkie zdumienie przedszkolaków, widzących po raz pierwszy na własne oczy prawdziwego górnika. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i zaangażowanie  oraz  przekazujemy staropolskie pozdrowienie: Szczęść Boże!

25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Pluszowy Miś grał w naszym przedszkolu rolę główną. Dzień pełen radości i uśmiechu.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Spotkanie z Panią policjantką

Spektakl "Ach ta Pipi" w Domu Kultury w Jaworznie

W ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci przygotowywały same pyszne i zdrowe kanapki. Poznały zasady zdrowego odżywiania i konieczności codziennego spożywania śniadania. Było smacznie i wesoło.

Zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską - dziś z Panią Gamą poznaliśmy waltornię.

Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom przedszkola Kociaki życzą dużo uśmiechu.

Wycieczka do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejkiej.

Świętując Dzień Drzewa posadziliśmy swoje drzewko w ogrodzie.

Sprzątanie Świata

Wspólne zabawy z misiem Teddieddi po angielsku.

Wyjście do Domu Kultury na spektakl "Król Lew"