Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Zabawa karnawałowa to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie.  Prowadzące zabawę Księżniczki urozmaicały tańce ciekawymi  konkursami, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

 Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

 Spotkanie w Bibliotece Miejskiej z autorą wierszy dla dzieci, panią Urszulą Kępka.

  "Urodziny Jezuska" - tak gr III świętowała z rodzicami przedświąteczny okres. Były prezenty urodziowe i wspólne zabawy. 

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.

 Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. 

  Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z całego przedszkola brały udział w warsztatch plastycznych podczas których same wykonywały swojego pluszaka. Dzieci miały wiele radości podczas wykonywania pracy a efekt końcowoy wywołał wiele uśmiechu.

 Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola pana  górnika, pracującego w Kopalni ZG "Sobieski". Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna.

 15 listopada dzieci z grupy Kociaków i Psiaków wybrały się na wycieczkę do Muzeum chleba w Radzionkowie. Misją Muzeum jest łączenie pokoleń oraz kultywowanie i uczenie szacunku do chleba oraz związanych z nim polskich tradycji.

 Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w barwach narodowych i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

  Dzień Chłopaka - żebyście zawsze byli tak fajni jak teraz:)

 Dnia 25.09.2023 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w tegorocznej akcji ,, Sprzątanie Świata’’. Akcja ma na celu rozbudzić świadomość ekologiczną, zachęcić do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

 Zajęcia edukacyjne z Panem Dominikem z MZNK w Jaworznie. Dzieciaki przyswajały sobie i utrwalały już zdobytą wiedzę nt segregacji śmieci. 

 

 

TU ZACZNIEMY NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

***************************************************************************************************************************************

 2 czerwca odbyło się wręczenie dzieciom z grupy III i VI certyfikatów ukończenia udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Z ekologią na Ty". Gratulujemy dzieciom wytrwałości. Mamy nadzieję, że dzieci jeszcze bardziej będą kochać i sznować przyrodę.

  Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

 "Mama i Tata - najpiękniejsze słowa świata" - Dzieci są pełne uczuć, miłości i szacunku do swoich najbliższych. Można w nich doszukiwać się wielu mądrości życiowych, które są przekazywane młodemu pokoleniu. Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu daje dzieciom i rodzicom wiele wzruszeń i radości.. 

 W dniu 22 maja przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

 "W cieniu łopianowego liścia" - teatrzyk Skrzat z Krakowa.

   "Pania Gama zaprasza" na kolejne spotkanie z muzykami z Filharmonii Śląskiej w Katowicach na którym poznajemy tańce świata.

  W dniu 10 maja Psiaki wraz z Paniami z przedszkola, udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaworznie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

 "Pani Gama zaprasza" na kolejne zajęcia edukacyjno - muzyczne.

 

 Teatrzyk Skrzat przedstawia " O Plastusiu, co zabłądził w borze"

  19 kwietnia odwiedziła nas Pani Marta Chowaniec ze swoim psem. Stivi jest psem terapeutycznym, który daje dzieciom i dorosłym bardzo dużo uśmiechu i radości. Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega jego praca i czym jest dogoterapia.  Wyszkolone psy mogą w znaczący sposób poprawiać samopoczucie dzieci i dorosłych. Dziękujemy Pani Marcie za wspaniałe zajęcia.

 Przedstawienie przygotowane przez grupę III i VI jako podsumowanie ogólnopolskiego programu "Z Ekologią na TY". https://sway.office.com/7TOIjQw04kRAyf5F?ref=Link 

  "Jesteśmy aktywni" czyli Dzień Sportu w naszym Przedszkolu - głównym celem dzisiejszego dnia było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

 W dniach 3,4 kwietnia 2023 r w naszym przedszkolu dla wszystkich grup wiekowych odbyły się zajęcia zorganizowane przez Straż Miejską w Jaworznie we współpracy ze Strażnikiem Miejskim P. Danielem Wojtarowiczem na temat pracy Strażnika Miejskiego.

  We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas uroczystości miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. 

  14 marca obchodzony jest Dzień Motyli. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli . Przedszkolaki poznały wygląd i nazwy motyli,  które można spotkać na naszych łąkach .

 "Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z muzykami z Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

 Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.

  W dniu 03.03.2023 r dzieci z grupy III- Psiaki i dzieci z grupy VI- Żabki wzięły udział w kolejnym zadaniu z Projektu Edukacyjnego-"Z ekologią na Ty". Tematem zajęcia była "Woda źródłem życia". Głównym celem zajęć było uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. 

 5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty. Celem obchodów tego dnia jest nie tylko docenienie i uhonorowanie pracy lekarzy stomatologów, ale też podkreślenie potrzeby leczenia jamy ustnej i dbania o zdrowy, piękny uśmiech. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

 Dzień Dinozaura - choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura.

  17 lutego jest uznany za Dzień Kota. Kot to pocieszne zwierzę, bardzo często spotykane w domu, jedno z ulubionych zwierzątek dzieci. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 W każdym roku kalendarzowym 14 lutego jest niezwykle wyjątkową datą zarówno dla małych, jak i dużych dzieci, a także i osób dorosłych. Na niemal całym świecie obchodzi się wtedy tzw. Walentynki. I to nie tylko wyjątkowy dzień  dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem! 

 "Pani Gama nas dzisiaj zapoznała z instrumentami dętymi.

  Teatrzyk Skrzat przedstawił dziś "Muzyczne podróże. Góralska wędrówka" 

 Dzieciaki dowiedziały się dziś, jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw internetu, tabletów i smartfonów. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

 27 lutego Psiaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Miejski Zarząd Nierumościami Komunalnymi w Jaworznie. Pan Dominik przypomniał przedszkolakom zasadę segregacji śmieci i jak ona jest ważna dla naszego środowiska.

 Dzień Babci i Dziadka - To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 " Przyjaciele z zielonej polany" - teatrzyk Skrzat

  W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki piekły mufinki korzenne. Zajęia zorganizowane przez "Krainę warsztatów". Dzieci poprzez zabawę mogły zdobywać umiejętności przydatne w codziennym życiu. Uczestnictwo w warsztatach kulinarnych pomogło im wzmocnić wiarę we własne siły oraz nauczyć się samodzielności.

 " Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską.

  W środę 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.

  01 grudnia  przedszkole odwiedził górnik który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy.  Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z gościem ile guzików posiada jego mundur galowy. 

 W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

 25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Pluszowy Miś grał w naszym przedszkolu rolę główną. Dzień pełen radości i uśmiechu.

Miło nam poinformować, że Gabrysia zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Okładka do książki" Serdecznie gratulujemy Gabrysi.

 "Muzyczne podróże po Krakowie" - kolejne przedstawienie aktorów teatru "Skrzat".

 Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Spotkanie z Panią policjantką - utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa na drodze. Powtórzyliśmy podstawowe znaki drogowe

Dzieci zrealizowały kolejne zadanie projekty "Z Ekologią na Ty" Przyroda wokół nas. Dzień czystego powietrza. Rozumienie znaczenia powietrza dla życia ludzi, roślin i zwierząt. Nabyły umiejętność odczytywania i opisywania prognozy pogody. Rozpoznawały zjawiska atmosferyczne. Stworzono studio do prezentacji pogody. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną na temat zanieczyszczania powietrza.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. https://sway.office.com/SI9QnOv0WrZAxFUN?ref=Link 

W ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci przygotowywały same pyszne i zdrowe kanapki. Poznały zasady zdrowego odżywiania i konieczności codziennego spożywania śniadania. Było smacznie i wesoło.

 Zajęcia edukacyno - muzyczne z Filharmonią Śląską - dziś z Panią Gamą poznaliśmy waltornię

 W dniu 28 października grupa Psiaków wybrała się na wizytę u Pani doktor weterynarz Izabeli Kopacz. Dzieci miały okazję zobaczyć gabinet jak i przyjęcie i badanie pacjentów. 

 Dziś tj 20 października zawitali do nas aktorzy z teatru Skrzat w Krakowie z przedstawieniem "Cztery mile za piec".

Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom przedszkola Psiaki życzą dużo uśmiechu.

Dziś podczas zajęć z muzykami z Filhharmoni Śląskiej w Katowicach poznaliśmy pierwszy instrument muzyczny- trąbka.

 Obchody Dnia Ziemi uczciliśmy sadząc swoje drzewko w ogrodzie.

"Z Ekologią na Ty" - kolejne zajęcia programu ekologicznego. Jak zdrowo się odżywiać.

Sprzątanie Świata - dziś z wielką ochotą wybraliśmy się na sprzątanie terenu wokół przedszkola. 

Dziś "Psiaki" realizowały kolejne zadanie z projektu "Z ekologią na TY". Wykonaliśmy pyszne surówki z marchewki i jabłka.

 

Chłopaki w dniu Waszego święta uśmiechu i radości każdego dnia.

"Z Ekologią na Ty" - realizujemy pierwsze zadanie. Pamiętamy o naszej planecie. Wiemy jak o nią dbać by była szczęsłiwa i zdrowa.

Zajęcia z Misiem Teddy Eddie z Fabryki Talentów.

W dniu 22 września zawitał do nas teatrzyk "Skrzat" z Krakowa z przedstawieniem "Między nami krasnalami"