Jesteś tutaj: Start / Gr.III Psiaki / Aktualności

27 lutego Psiaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Miejski Zarząd Nierumościami Komunalnymi w Jaworznie. Pan Dominik przypomniał przedszkolakom zasadę segregacji śmieci i jak ona jest ważna dla naszego środowiska.

Dzień Babci i Dziadka - To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

" Przyjaciele z zielonej polany" - teatrzyk Skrzat

W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki piekły mufinki korzenne. Zajęia zorganizowane przez "Krainę warsztatów". Dzieci poprzez zabawę mogły zdobywać umiejętności przydatne w codziennym życiu. Uczestnictwo w warsztatach kulinarnych pomogło im wzmocnić wiarę we własne siły oraz nauczyć się samodzielności.

" Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską.

W środę 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.

01 grudnia  przedszkole odwiedził górnik który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy.  Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z gościem ile guzików posiada jego mundur galowy.

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Pluszowy Miś grał w naszym przedszkolu rolę główną. Dzień pełen radości i uśmiechu.

Miło nam poinformować, że Gabrysia zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Okładka do książki" Serdecznie gratulujemy Gabrysi.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Spotkanie z Panią policjantką - utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa na drodze. Powtórzyliśmy podstawowe znaki drogowe

Dzieci zrealizowały kolejne zadanie projekty "Z Ekologią na Ty" Przyroda wokół nas. Dzień czystego powietrza. Rozumienie znaczenia powietrza dla życia ludzi, roślin i zwierząt. Nabyły umiejętność odczytywania i opisywania prognozy pogody. Rozpoznawały zjawiska atmosferyczne. Stworzono studio do prezentacji pogody. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną na temat zanieczyszczania powietrza.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. https://sway.office.com/SI9QnOv0WrZAxFUN?ref=Link

W ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci przygotowywały same pyszne i zdrowe kanapki. Poznały zasady zdrowego odżywiania i konieczności codziennego spożywania śniadania. Było smacznie i wesoło.

Zajęcia edukacyno - muzyczne z Filharmonią Śląską - dziś z Panią Gamą poznaliśmy waltornię

W dniu 28 października grupa Psiaków wybrała się na wizytę u Pani doktor weterynarz Izabeli Kopacz. Dzieci miały okazję zobaczyć gabinet jak i przyjęcie i badanie pacjentów.

Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom przedszkola Psiaki życzą dużo uśmiechu.

Obchody Dnia Ziemi uczciliśmy sadząc swoje drzewko w ogrodzie.

"Z Ekologią na Ty" - kolejne zajęcia programu ekologicznego. Jak zdrowo się odżywiać.

Sprzątanie Świata - dziś z wielką ochotą wybraliśmy się na sprzątanie terenu wokół przedszkola.

Dziś "Psiaki" realizowały kolejne zadanie z projektu "Z ekologią na TY". Wykonaliśmy pyszne surówki z marchewki i jabłka.

Chłopaki w dniu Waszego święta uśmiechu i radości każdego dnia.

"Z Ekologią na Ty" - realizujemy pierwsze zadanie.

Zajcia z Misiem Teddy Eddie z Fabryki Talentów.