Jesteś tutaj: Start / Gr. IV Misiaki / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

  Misiaki odwiedziły 30.01.2023r pensjonariuszy Domu Seniora - "Jesień na Letniej" w Jaworznie. Starszaki zaprezentowały program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były śpiewy i tańce oraz Jasełka przedstawione przez mieszkańców Domu Seniora. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów i tańców. Przedszkolaki wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Obiecaliśmy, że jeszcze tam wrócimy.

 " Przyjaciele z zielonej polany" - teatrzyk Skrzat

  " Pani Gama zaprasza" - zajęcia edukacyjno - muzyczne z Filharmonią Śląską.

 W środę 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. 

 01.12. br. miało miejsce niecodzienne spotkanie. Tego dnia gościliśmy górnika, który zawitał do nas, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat wykonywanej przez niego ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Nasz gość wprowadził w wielkie zdumienie przedszkolaków, widzących po raz pierwszy na własne oczy prawdziwego górnika. 

  W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dzieciom dużo niezwykłych przeżyć i emocji.

 25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Pluszowy Miś grał w naszym przedszkolu rolę główną. Każde z dzieci przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

 Dzieci z grup Motylków, Pszczółek i Misiaków wzięły udział w konkursie piosenki patriotycznej w klubie Niko organizowanym przez PM nr 18 Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jak długo na Wawelu” - jako zespół MPM, za którą otrzymały wyróżnienie. Jury przyznało tez I miejsce  dzieciom z grupy Misiaków za piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom za piękne występy. 

 Dnia 7.11.2022 grupa Misiaków zwiedziła fabrykę bombek, Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonywania szklanych ozdób choinkowych. Zwiedziły poszczególne hale produkcyjne, a na koniec samodzielnie ozdabiały swoją bombkę.

 Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. 

 "Muzyczne podróże po Krakowie" - kolejne przedstawienie aktorów teatru "Skrzat".

 Spotkanie z Panią policjantką

Zajęcia z Filharmonią Śląską - dziś poznaliśmy waltornię.

Bal Dyni który odbył się w gr IV dnia 28.10.2022. Dzieci zapoznały się z cyklem rozwoju dyni, poznały rożne rodzaje dyń, wykonały pracę plastyczną a tak że dyniowe lampiony. 

Dziś tj 20 października zawitali do nas aktorzy z teatru Skrzat w Krakowie z przedstawieniem "Cztery mile za piec".

 Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom przedszkola Misiaki życzą dużo uśmiechu.

 Przedszkolaki odwiedziły halę sportową w centrum miasta, aby od przedstawicieli różnych instytucji, dowiedzieć się jakie są zasady zachowania na drodze, w autobusie, na ulicy lub w parku. 

Obchody Dnia Drzewa - posadziliśmy swoje drzewko w ogrodzie :)

Dziś podczas zajęć z muzykami z Filhharmoni Śląskiej w Katowicach poznaliśmy pierwszy instrument muzyczny- trąbka.

Wielkie Sprzątanie Świata - oby zawsze było tak czysto jak dziś.

Drodzy Panowie uśmiechajcie każdego dnia tak, jak dziś.

Zajęcia z angielskiego z Misiem Teddy Eddie

  W dniu 22 września zawitał do nas teatrzyk "Skrzat" z Krakowa z przedstawieniem "Między nami krasnalami"