DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA 2022

8 listopada 2022

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. W ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania wspólny posiłek poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Dzieci poznały  zasady zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.  Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie robiąc pyszne kanapki. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.