SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

5 października 2022

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Stale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie. Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością. Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie. Nasze przedszkolaki również posprzątały pobliski teren , by wszystkim żyło się lepiej.